۲۱/۰۹/۱۳۹۵

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبریطراحی سایت خبری: همیشه وجود یک پایگاه خبری و بروز و هوشمند در هر نقطه ای از جهان و هر تاریخی از گذشته تا کنون ضرورت هر اجتماعی بوده است. همیشه پایگاه ها یا افرادی وجود داشتند که جدید ترین اخبار و اطلاعیه‌ای را به گوش دیگران میرساندند. امروزه با گذشت روز افزون تکنولوژی وجود شبکه هایی به گستردگی اینترنت که تقریبا در دسترس ۹۰% افراد جامعه میباشد اخبار بسیار سریع و ساده تر بدست می‌آیند اما به همان اندازه که تکنولوژی و دسترسی ساده تر به اطلاعات پیشرفت کرده است، اطلاع رسان ها، طراحی سایت خبری، مجله های اینترنتی و… نیز بسیار زیاد شده اند ولی اندک پایگاه هایی هستند که هنوز با قدرت و بدون توجه به رقبا و کوچکترین تهدیدی از جانب آنها هنوز هم به فعالیت خود با قدرتی بیش از پیش ادامه میدهند.

طراحی سایت خبری

دیگر دوران قدیمی بودن در عرصه تکنولوژی و فناوری گذشته است. گذشت آن زمان که هر کسی قدیمی تر بود محبوب تر بود. امروزه با دقت در روانشناسی رفتارهای کاربران اینترنتی و همچنین داشتن مطالب دسته اول و اخبار بروز میتوان در عرض چند ماه رقبانی که قدمتی چند ساله دارند را پشت سر گذاشت.

چیدمان در سایت های خبری

یک وب سایت خبری برای شروع باید از ظاهری کاملا مهندسی شده بر اساس رفتار کاربر و نهایت توجه به فضاهای خالی و سفید و همچنین قرار گیری درست المان ها را در بر داشته باشد.  در طراحی سایت های خبری نحوه نمایش اطلاعات به کاربر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع بازدیدکننده سایت باید بتواند با کمترین زمان ممکن به اخبار مورد علاقه خود دست پیدا کند و اخبار مرتبط با موضوع  را مطالعه نماید. نه تنها دستیابی به اطلاعات مورد نظر در کمترین کلیک ممکن اهمیت بالایی دارد بلکه کاربردی بودن چیدمان سایت و سادگی دستیابی به اطلاعات نیز بسیار مهم است.

سرعت بازگذاری و بهینه بودن کد نویسی

یکی از مسائل بسیار مهمی که در بحث رقابت با سایر رقبا وجود دارد سرعت باگذاری وب سایت میباشد. یک وب سایت خبری باید چنان سرعتی داشته باشد که کاربر در کمترین زمان ممکن از خبری به خبر دیگر منتقل شود. سرعت بازگذاری سایت نه تنها برای کاربر مهم است بلکه یکی از مهمترین فاکتور ها برای رتبه دهی موتور های جستجو نظیر گوگل سرعت بارگذاری وب سایت شما میباشد و مسلما وب سایتی با زمان بازگذاری ۵ ثانیه از سایتی با سرعت ۳۰ ثانیه رتبه بهتری خواهد داشت.

میتوانید سرعت بارگذاری هر سایتی را از سایتهایی نظیر GtMetrix و Google Page Speed Tool بررسی کنید.

قابلیت تعریف جنس مقاله

یکی از مهمترین تفاوت ها در طراحی سایت خبری ساختار نوشته ها یا مقالات آن است درست بر عکس یک وب سایت شرکتی یا وب سایت سازمانی که تنها صفحاتی برای معرفی محصول و یا سفارش آن دارد یک وب سایت خبری از ده ها برگه مختلف ساخته میشود. به عنوان مثال شما در یک وب سایت خبری انواع خبر از تصویری، ویدئو، صوتی، نوشتاری، مقاله و یا گالری را خواهید داشت آن که این موارد در طراحی از هم به صورت مجزا باشند یک اصل بسیار حرفه ای طراحی وب میباشد. معرفی ساختار هر صفحه به موتور های جستجو به سادگی وب سایت های دیگر نیست و نیازمند تخصص و تعریف المان های خاص در صفحات و کدهای برنامه نویسی شده میباشد پس مطمئن باشید هر گردی گردو نیست.

تعریف دسترسی کارمند و خبرنگار

یک وب سایت خبری نیازمند نیرو های انسانی متعددی میباشد. این نیرو ها ممکن است به چند دسته تقسیم شوند. دسته مطلب گذار، دسته ویراستار، دسته، منشتر کننده، ناظر و یا… که هر کدام نیازمند دسترسی های خاص بدون تداخل داخل سیستم در هنگام ویرایش دیگر کاربران است.

سفارش آنلاین و استعلام قیمت طراحی وب

طراحی سایت خبری طراحی وب سایت خبری وب سایت خبری سایت خبری